پروژه ها
سامانه اندرویدی همیاران 137 و 1888 شهرداری تهران
این سامانه به منظور مدیریت ارتباطات شهروندان خاص مانند 137یاران و ناظرین 1888 می باشد. در آینده این سامانه قابل توسعه با ارتباطات شهروندان عام، اطلاع رسانی همگانی، کارتابل کاربران موجود خواهد بود


سامانه فوریتهای شهری (137) شهرداری تهران
اين سيستم با پيگيري جدي شهردار محترم جناب آقاي دکتر قاليباف با هدف رفع مشکلات خدمات شهري شهروندان در کمترين زمان در مدت کمتر از دو هفته از تاريخ سوم دي ماه هزار و سيصد هشتاد و چهار راه اندازی شد. عملياتي که در اين سامانه انجام ميشوند، به عبارت است از ثبت و توزيع خبر، ابلاغ خبر و دريافت و اجراي ماموريت و نهایتا تهيه و ارايه پاسخ. در صورتيکه شهروند با اعلام خبر خواستار انجام خدماتي در خصوص فوريتهاي خدمات شهري باشد، خبر توسط کاربر گیرنده پیام ثبت شده و براي پيگيري هاي بعدي شهروند ، شماره پيگيري در اختيار او قرار مي¬گيرد. انباشتگی اطلاعات در طی دوره های زمانی مختلف در پایگاه داده این سامانه منبع اطلاعاتی کارآمدی جهت پیش¬بینی برخی رویدادهای شهری است که با تغییر فصول بوجود می¬آید.


سامانه اطلاع رسانی و نظارت همگانی (1888) شهرداری تهران
سامانه اطلاع رسانی و نظارت همگانی بر این اساس پیاده سازی گردیدکه با بهره گیری مطلوب از ابزارهای ارتباط جمعی بویژه تلفن 1888، مسئولیت دریافت، پیگیری و رسیدگی به نظرات شهروندان در قالب انتقاد، پیشنهاد ، شکایت و تقدیر از عملکرد کارکنان و برنامه های تمامی واحدهای تابعه شهرداری تهران را بر عهده گیرد تا شهروندان تهرانی بتوانند خواسته ها و انتظارات به حق خود را از مدیریت شهری مطرح نموده و از این طریق امکان پیگیری و رسیدگی دقیق، سریع و شفاف برای آنان فراهم گردد.


سامانه جدید یکپارچه مدیریت شهری و نظارت همگانی سازمان بازرسی شهرداری تهران (137 و 1888)
این سامانه¬ی فرآیند محور با امکانات جدید تری نسبت به نسخ قدیمی برای شهرداری تهران مورد طراحی و پیاده سازی قرار گرفت. با یکپارچه شدن این دوسامانه در یک سامانه، علاوه بر امکانات فراوان مدیریتی و کاربری، امکان ادامه روند شکایت یا پیشنهاد شهروند برای یک پیام 137 با همان کد پیگیری در 1888 میسر می باشد.


سامانه یکپارچه مدیریت بازار (پخش مویرگی کالا)
این سامانه برای شرکتهای پخش مورد طراحی و پیاده سازی قرار گرفته است و تمامی بخشهای عملیاتی فروش و پخش مویرگی را پوشش می دهد. اعم از انبار، فروش، حسابداری، حسابداری فروش، مسیربندی و توزیع، تعیین هدف فروش. از جمله بخشهای مهم و ارزشمند این سامانه، انعطاف آن در تعریف انواع فرمولهای جایزه ای و ترویج فروش است. همچنین با توجه به تعاریف پایه¬ای که برای مسیربندی در سامانه انجام می شود، سامانه بصورت اتوماتیک خودروی پیشنهادی برای توزیع کالاهای هریک از مسیرها را پیشنهاد می دهد. نحوه منطقه بندی در این سامانه به نحوی است که می توان توأمان هم از مناطق جغرافیایی و هم از مناطق فروش استفاده نمود.


سامانه مدیریتی و نظارتی شهربان و حریم بان
این سامانه به درخواست شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران بر روی دو پلت فرم Web و Android مورد طراحی و پیاده سازی قرار گرفت. هدف از طراحی این سامانه بهینه سازی در فرآیندهای جلوگیری از تخلفات ساختمانی بوده که بر عهده شرکت مذکور می باشد. کارشناسان شرکت شهربان و حریم بان در سطح شهر و در محدوده های تعیین شده مشغول گشت زنی هستند و چنانچه پس از بازدید از ساختمانهای در حال ساخت متوجه بروز تخلف شوند. بواسطه تبلت همراه خود مراتب را در سامانه ثبت نموده و برای ناحیه متبوع ارسال می نمایدو ادامه فرآیند در شبکه شهرداری تهران و تحت وب به گردش درآمده تا به سرانجام برسد. بر اساس طرح ناحیه محوری که در مجموعه شهرداری تهران راه اندازی شده بین این سامانه و سامانه شهرسازی شهرداری تهران یک رابطه متقابل بوجود آمده است. دو سیستم در مراحلی از فرآیند های خود برای یکدیگر کار ارسال نموده و پس از طی شدن مراحل در سامانه دیگر، مجددا کار مورد نظر برای فرآیند قبلی ارسال می گردد. ارتباط بین تبلت با سامانه تحت وب بواسطه وب سرویس فراهم شده است. کارشناسان شهربان علاوه بر امکان ثبت مشخصات تخلف بر اساس آیتمهای اطلاعاتی مختلف، امکان مشاهده موقعیت ملک مورد نظر بر روی نقشه¬ی روی تبلت را دارند و با انتخاب ملک مورد نظر از روی نقشه، برخی از اطلاعات کاربردی آن ملک را که در سامانه شهرسازی قرار دارد، مشاهده می نمایند.


سامانه بازنشستگان و وظیفه بگیران شهرداری تهران
اجرای کلیه مراحل شناخت، طراحی و پیاده سازی سامانه برای سازمان بازنشستگی شهرداری تهران. هدف این سامانه اتوماسیون امور رسیدگی به بازنشستگان و وظیفه بگیران از قبل از زمان بازنشستگی بهنگام اشتغال کارکنان شهرداری تهران تا مراحل پس از بازنشستگی و دریافت مقرری در سازمان مذکور می باشد.


سامانه برنامه ریزی بازار
این سامانه در گروه سامانه های اطلاعات مدیرت (MIS) قرار دارد. و تاکنون در برخی شرکتهای پخش ازجمله شرکت پرنیان مهیار و شرکت شادلی مورد استفاده قرار گرفته است. هدف از ایجاد این سامانه دستیابی آسان، درست، شفاف و سریع به اطلاعات با ارزشی است که در طی یک بازه زمانی در بانک اطلاعاتی سیستمهای فروش و توزیع ذخیره شده ولی مورد استفاده قرار نمی گیرد. این سامانه موجب دستیابی بی واسطه و بموقع به این اطلاعات و تبدیل آن به دانشی کاربردی شده و می تواند نقاط ضعف و پتانسیلهای موجود در جنبه های مختلف اعم از کالا، فروشنده، بازار هدف و ... را جهت اصلاح بموقع فرآیندهای اجرایی و سیاستهای کاری روشن نماید. از جمله امکانات مهم این سامانه، ارایه کارنامه فروش (مقایسه فروش با هدف) در هریک از سطوح فرشنده، سرپرست فروش، مرکز توزیع و شرکت در هر لحظه دلخواه است. بر اساس شرایط موجود و هدف تعیین شده، سیستم بطور خودکار برنامه فروش برای روزهای آتی را پیشنهاد می دهد.


نرم افزار اتوماسیون دستگاههای حفاری (Mud Logging)
با حفر چاه های نفت و گاز در زمين بهمراه گل حفاري اطلاعات ارزشمندي از حفاري به روي سطح زمين انتقال مي¬يابد که اين اطلاعات قابل دريافت توسط سنسورهای سخت افزاری است. پايش اطلاعات دريافتي و ثبت و آنها به مثابه پايش و ثبت وقايع حفاري (Mud Logging) است. هدف از توليد اين سامانه، بهينه سازي فرآيند نمودارگيري از لحظه دريافت اطلاعات پارامترهاي حفاري از سخت افزار Data Acquisition تا مرحله ثبت وقايع گل حفاري در طول انجام مراحل حفاري در پايگاه داده مي¬باشد هدف ديگر از اجراي طرح، زمينه سازي بستري داده اي در قالب يک بانک اطلاعاتی است تا اطلاعات حفاري هاي مختلفي را که در طي يک دوره به انجام مي¬رسد در آن ذخيره گردد. از اين اطلاعات ذخيره شده در اين پايگاه داده مي¬توان جهت بهره برداريهاي آتي از تجربيات گذشته استفاده نمود.


سامانه نگهداری و تعمیر تجهیزات
هزینه توزیع کالا در شرکتهای پخش بسیار بالاست بنابراین کنترل هزینه¬های عملیاتی در مراکز توزیع شرکتهای پخش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این سامانه به درخواست شرکت پرنیان مهیار جهت برنامه ریزی تعمیرات و هزینه های خودروهای توزیع کالا و هزینه های تاسیساتی و ساختمانی و خرید تجهیزات مورد تولید و طراحی قرار گرفت. درخواستهای انجام هزینه توسط هریک از مراکز توزیع در سامانه ثبت و پس از طی مراحل تأیید، هزینه های مربوطه ثبت می گردد. در طی هر دوره زمانی هزینه های هریک از بخشهای عملیاتی قابل اندازه گیری، کنترل و مدیریت می باشد.


سامانه برنامه ریزی و کنترل پروژه
این سامانه به درخواست شرکت ملی حفاری ایران مورد طراحی و تولید قرار گرفته و کلیه خدمات جنبی را که به هنگام اجرای خدمات حفاری چاههای نفت و گاز بایستی بصورت سیستمی انجام پذیرد را در بر می گیرد. مانند ایجاد اطلاعات خدمت مورد انجام، انتخاب گروه عملیاتی، انتخاب تجهیزات و دیگر فعالیتهایی که بهنگام انجام خدمت نیاز است تا بتوان منابعی که در خدمت مورد نظر بکار گرفته شده را در پایگاه داده سامانه ثبت و نگهداری نمود. شایان ذکر است که به ازای ثبت هریک از خدمات قابل انجام، وضعیت تجهیزات و سایر منابع بکار گرفته شده در آن و همچنین وضعیت منابع انسانی مرتبط با آن بصورت خودکار تغییر می کند. همچنین بین کلیه فعالیتهایی سیستم، ارتباط شبکه ای وجود دارد؛ بدین معنی که برخی از فعالیتها پس نیاز فعالیتهای دیگر خواهند بود و تازمانی که فعالیتهای پیش نیاز انجام نشده باشد، فعالیتهای پس نیاز غیر فعال هستند.


سامانه کنترل پروژه های شهری
سامانه کنترل پروژه های شهری به درخواست شهرداری قم مورد طراحی و پیاده سازی قرار گرفته است. در این سامانه امکان ثبت اطلاعات پروژه ها، میزان پیشرفت فعالیتهای مرتبط با آنها و همچنین امکان کنترل و برنامه ریزی آنها را خواهید داشت. به منظور کمک به مدیریت بهتر پروژه ها بخشهای موجود در سامانه بگونه ای طراحی شده که موجب شفاف سازی اطلاعات پروژه ها از زوایای مختلف می شود. این شفاف سازی برای کسانی که مستقیما در اجرای پروژه ها نقشی را بعهده دارند و هم برای مدیرانی که بر پروژه ها نظارت دارند، نقش بسزایی دارد.


سامانه مونیتورینگ پروژه ها
شناخت، طراحی، آنالیز و پیاده سازی سیستم مونیتورینگ پروژه های سازمان بنادر و دریانوردی به منظور کنترل و نظارت بر اجراي پروژه های بنادر تحت پوشش. این سامانه در جهت تسریع در رسیدگی به پروژه ها و تصمیم گیری های کلان و در سطح پروژه به کار گرفته می شود. نمودارهای گرافیکی سیستم نیز در این زمینه تأثیر بسزایی دارند. هریک از بنادر پروژه های خود را در سامانه ثبت کرده و در بازه های زمانی مختلف اطلاعات پیشرفت هریک از فعالیتهای پروژه ها را بهنگام می شود. با توجه به وزن و ارتباطات شبکه ای بین فعالیتها زمانبندی پروژه بصورت خودکار انجام شده و انحراف آن از برنامه اولیه تعیین می گردد. در ساختمان مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی، امکان مشاهده میزان پیشرفت پروژه های بنادر بصورت یکجا میسر شده و امکان تصمیم گیری های کلان مدیریتی را بهبود می بخشد.


سامانه اطلاعات مدیریت سازمان فاوای شهرداری تهران
این سامانه براساس درخواست معاونت مالی وقت سازمان فاوا جهت ارایه گزارشهای مدیریتی در سطوح مختلف سازمانی طراحی و پیاده سازی گردید. گزارشهایی در زمینه های مالی و منابع انسانی از قبیل وضعیت نقدینگی و منابع و مصارف وجوه نقد و نمودارهای مقایسه ای آنها، مقایسه بودجه و عملکرد، موجودی انبار و عملکرد پرسنل طراحی و تولید گردید.


سامانه اطلاعات مدیریت شهرداری تهران
این سامانه جهت بهره برداری از اطلاعاتی طراحی و تولید گردید که بصورت روزانه از سیستمهای پام(پروژه اتوماسیون مناطق) بروی دیتا سنتر سازمان فاوا تجمیع می¬گردید. هدف از تولید این سامانه ارایه گزارشهای مدیریتی به مدیران مناطق و واحدهای ستادی شهرداری تهران بود. گزارشهایی در زمینه میزان جذب پروژه های مناطق و درآمدهای ناشی از دریافت عوارض و مقایسه بودجه و عملکرد.


سامانه مدیریت نقدینگی و وجوه در گردش سازمان فاوا
این سامانه به درخواست معاونت مالی سازمان فاوا و بمنظور ثبت منابع و مصارف مالی در سال 1382 طراحی و تولید گردید تا ضمن تسهیل در نگهداری اطلاعات منابع و مصارف، کمکی در مدیریت نقدینگی سازمان باشد.


تحلیل پروژه G2G نهاد ریاست جمهوری
این پروژه به منظور تهيه طرح عملياتي و اجرايي سرويس هاي دولت الکترونيک در حوزه G2G و استخراج الزامات آن از سوی نهاد ریاست جمهوری تعریف گردید تا زمینه ساز ايجاد بستري جهت تبادل اطلاعات بين ارگان هاي مختلف با محوريت نهاد رياست جمهوري و با هدف بهينه سازي و افزايش سرعت و کيفيت تبادل اطلاعات و در راستاي تحقق بخشي ديگر از دولت الکترونيک باشد. زمينه هاي کاري اصلي این پروژه مشتمل است بر: مطالعات و اقداماتی از قبیل ترسيم بستري مناسب و ساده جهت اتصال ارگان ها به يکديگر از طريق شبکه دولت، ايجاد يک بسته نرم افزاري با قابليت تبديل فرم هاي اطلاعاتي ارگان به فرم هاي قابل انتقال به ديگر ارگانها، پايه گذاري و ايجاد يک پايگاه داده از ليست سرويس هاي اطلاعاتي قابل ارائه و مورد نياز هر ارگان.


تحلیل پروژه داشبورد مدیریتی نهاد ریاست جمهوری
مشارکت در تهيه و تدوين طرح سامانه داشبورد مديريتي دولت و ارائه يک نمونه از موضوعات دولت از طريق اين سامانه جهت ايجاد بستري جهت دريافت اطلاعات عملکردي دستگاه هاي اجرايي توسط نهاد رياست جمهوري و با هدف بهينه سازي و افزايش سرعت و کيفيت تصميم گيري هاي رياست جمهوري و هيات وزيران. زمينه هاي کاري اصلي پروژه شامل مطالعات و اقداماتي بدین شرح است: ترسيم بستري مناسب و ساده جهت اتصال ارگان ها به هسته اصلي سيستم از طريق شبکه دولت، راه اندازي هسته اصلي سيستم با قابليت تبديل داده هاي دريافتي به دانش (داده هاي تحليلي)، پايه گذاري سيستمي جهت نمايش شاخص هاي عملکردي مختلف.


پروژه گمیاب
این سایت از دیماه 1387 فعالیت خود را آغاز نموده و به منظور خدمت رسانی به گروه خاصی از شهروندان بوجود آمده است؛ شهروندانی که وسیله ای شخصی و یا اسنادی و مدارکی را گم کرده و بدنبال یابنده آن هستند. از سوی دیگر شهروندانی که چیزی را پیدا کرده و بدنبال کسی هستند که آنرا گم کرده است. این سایت با این هدف خیرخواهانه بنیانگذاری شد که بتواند مرجع واحدی برای این منظور بوده و با ارایه سرویس رایگان کمکی در جهت تسهیل ارتباط بین یابندگان و کسانی که چیزی را گم کرده اند باشد.


سامانه نذر فرهنگی
این سامانه با این هدف طراحی و تولید گردید تا بتوان توانمندی‌ها و تخصص‌های افراد را به نیازمندان واقعی آن معرفی کرد. افرادی از جامعه پزشکان، قضات و وکلا و معلمان هر یک براساس تخصص خود، خدمات را به‌طور رایگان به نیازمندانی که شناسایی و معرفی شده بودند ارائه می‌کنند.


تولید نرم افزار بانوان سرپرست خانوار ستاد توانمند
در حال حاضر ده هزار زن سرپرست خانوار که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند، تحت پوشش شهرداری قرار دارند. برای حمایت بهینه از این زنان ، سامانه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مورد پیاده سازی گردید که بر دو پایه آموزش و اشتغال، زمینه توانمند سازی آنها را ایجاد کند. این افراد در مراکز مربوطه دوره آموزشی را می گذرانند و پس از آن وارد بازار کار شده و بیمه تامین اجتماعی نیز به آنها تعلق می یابد.


سامانه رهسا (رهنمای سعادت خانواده)
این سامانه به درخواست مرکز راهنمای سعادت خانواده و در راستای تحکیم بخشی به بنیان خانواده ها و بویژه گروههای در معرض آسیب شهر تهران طراحی و پیاده سازی شد. هدف از اجرای این سامانه آنست که از طریق ارائه خدمات فوری و تخصصی ضروری به افراد و خانواده ها، بحرانهای فردی، خانوادگی و اجتماعی آنها کنترل و کاهش یابد. ارتقای دانش و آگاهی و به تبع آن ارتقاء سلامت روان در سطح فردی و اجتماعی از دیگر اهداف این سامانه اجتماعی است. بهره گیری از این سیستم بعنوان بانک اطلاعاتی جامع برای مدلسازی از ناهنجاری ها و اختلالات خانوادگی و اجتماعی راه گشا خواهد بود


پشتیبانی سامانه های 137 و 1888 شهرداری تهران
به پشتوانه تجربه موفق طراحی و تولید سامانه های فوریتهای خدمات شهری، پشتيباني و توسعه سيستمهاي 137 و 1888 نيز بواسطه موسسه رايانه شهر تهران به شرکت توسعه ارتباطات رای اندیش محول شد که در حال حاضر نیز در حال خدمت رساني به اين مراکز مي¬باشد.


تحلیل و طراحی وب سایت تک فاب
این وب سایت بخشی از طرح ملی تکفا بود که فعالیت آن متمرکز بر حیطه کاربر IT در حوزه بهداشت و سلامت در نظر گرفته شد. این وب سایت در سال 1382 مورد طراحی و تولید قرار گرفت.